Obývací pokoje Koupelny KuchyněLožnice
Ložnice - informační příloha serveru Vše pro interier.cz

Postele trochu jinak

Máte-li nedostatečně velikou ložnici, jistě často řešíte věčný problém s nedostatkem místa. Mnoho z vás umístilo ložnici právě do té nejmenší možné místnosti v bytě, což je samozřejmě vzhledem k četnosti využití jednotlivých pokojů výhodné, ale samotnou ložnici tak trochu odsunuli na druhou kolej. Nezoufejte, právě pro vás se nabízí několik možností, jak i stísněný prostor dokonale využít.

Sklápěcí postele

Sklopná postel Sklopná postel Sklápěcí neboli skládací postele naleznou svá využití nejen tam, kde je nedostatek místa, nebo kde používáme postel jenom občas - např. pro návštěvy. Zpravidla se jedná o plnohodnotné postele, ať už pro jednu osobu či postele manželské. Kvalitní konstrukce s lamelovými rošty a komfortní matrací by měly být samozřejmostí. Manipulace s postelí by díky pružinovým mechanizmům neměla činit potíže ani slabším jedincům. Nespornou výhodou bývají peřiny i polštáře, připnuté popruhem s rychlospojkou k posteli a odpadá tak opakované zastlání a rozestlání. Toto řešení je velmi oblíbené v garsoniérách a v bytech s vyšším počtem osob. Nabídka výrobců je poměrně různorodá a kompletná skápěcí systém se dá pořídit za ceny začínající přibližně na 10-ti tisících korun.

Vyvýšené postele

Vyvýšená postel Vyvýšená postel je pro mnoho lidí neznámým pojmem. Ti, kteří jí však mají, oceňují její vynikající přednosti. Úspora místa v tomto případě nespočívá v samotné posteli, ale v úložném prostoru. Jedná se vlastně o klasickou postel, která je však podstatně vyšší. Podívejme se na stručný přehled hlavních výhod:

• chytré využití vysokoobjemového úložného prostoru
• pohodlné vstávání (zejména při bolestech zad a problémech s klouby)
• spaní v bezprachové výšce
• snadné přebalování malých dětí

Palandy

Rozkládací palanda Rozkládací palanda Klasické palandy a jejich výhody v úspoře místa jsou jistě každému známy. V dětských pokojících bývají často spásou především v domácnostech, kde na jeden dětských pokoj připadá více dětí. V dnešní době však nejsou výjimkou palandy rohové či jen patrové postele v ložnici, přičemž spodní prostor je využíván jako např. pracovní kout. Jistě nebude problematické najít výrobce, který vám palandy zhotoví na míru dle vašeho přání a zajistí jejich odbornou instalaci. Palandy se také vyrábí ve sklopných verzích, které využití malého prostoru místnosti ještě dále zdokonalují.

Další speciality

Postel -> psací stůl Velice zajímavá možnost, především z estetického hlediska je přes část místnosti vybudované pódium, pod kterým se nachází úložné prostory a vysouvací lůžka. Pódium s vysouvací postelí nabízí možnost využití celého prostoru místnosti, jako nejoptimálnější řešení je zde možné vytvořit i střízlivou variantu obývacího pokoje.

Další téměř neuvěřitelná kombinace je postel - psací stůl, viz. přiložené foto. Fantaziím se meze nekladou, experimenty jsou vítány!

Ilustrační foto
TIP - Pozor na prach a nezdravý vzduch!
Jak už bývá zvykem, většina sebelepších záležitostí nese vždy alespoň minimální nevýhody, samozřejmě je tomu tak i u paland a vysouvacích postelí. Není neznámo, že ve vysokých polohách místností se hromadí nezdravý vzduch a naopak v těsných blízkostech nad zemí bývá příliš prašno. V tomto ohledu se jeví jako nejlepší řešení pořízení vyvýšených postelí.
 

 

 
Pecho-it.cz & Vše pro interiér.cz © 2007